Heb je een paar uurtjes over en wil je samen met je buurtgenoten lekker in de buitenlucht helpen om een van de grootste plaagplanten uit te schakelen? Mooi! Spaarnelanden zoekt namelijk vrijwilligers die kunnen helpen met het bestrijden van de Japanse duizendknoop.
Elk jaar gaat Spaarnelanden de strijd aan met plaagplanten zoals de reuzenberenklauw en de Japanse duizendknoop. Deze plaagplanten overwoekeren andere planten en de Japanse duizendknoop is zelfs zo sterk dat deze door funderingen van huizen heen kan groeien. Door een toename van de Japanse duizendknoop komt Spaarnelanden handen tekort en zoekt daarom vrijwilligers die kunnen helpen.
Wat houdt het in?
Samen met andere vrijwilligers ga je in de buitenlucht aan de slag. Spaarnelanden zorgt voor handschoenen, gereedschap én natuurlijk een lekker kopje koffie. Tijdens de werkzaamheden ontmoet je buurtgenoten en andere vrijwilligers. Gezelligheid gegarandeerd dus! Verder word je begeleid door een ervaren hovenier.
Vrijwilligersgroepen
Spaarnelanden werkt al langer samen met andere vrijwilligersgroepen in het groen. Samen bestrijden we bijvoorbeeld ook de reuzenberenklauw, maar dat is nog wel een lastigere klus.
Aanmelden
Lijkt het jou leuk om af en toe mee te helpen in de strijd tegen de Japanse duizendknoop? Je kunt je aanmelden door te mailen naar ebeth@spaarnelanden.nl. De werkzaamheden vinden om de week op vrijdag plaats van 09:00–12:00 uur. Je kunt je voor één keer opgeven, maar als je het leuk vindt mag je je natuurlijk voor een langere periode opgeven. De werkzaamheden vinden plaats in de maanden april t/m september.
Geef een reactie